Co mi padlo do oka XVI.
Oči tmavohnědé (čokoládové)
https://www.youtube.com/watch?v=DUU5hNfSAGM
potápěči
sweet child o' mine
želva & kachny
kachny, kachny, kachny...
duck&muck
Jen si tak trochu dáchnout...
voda = život
Ty jsi má
levandulová,
úplně celá celičká levandulová,
nadherně levandulová,
achjo, levandulová.
Hapka & Horáček & Hegerová
https://www.youtube.com/watch?v=B_RGmW1eji4
Beskydy - Horní Lomná
Sweet Child O'Mine
Kostel Povýšení sv. kříže v Karviné - Fryštátu.
Kostel Povýšení sv. kříže v Karviné - Fryštátu.
Kostel Povýšení sv. kříže v Karviné - Fryštátu + zámek Fryštát.
"Je to březový háj, je to borový les.
Je to ANGLICKÝ PARK, je to hluboký vřes.
Je to samota dnů, kde jsi pomalu zrál.
V zahradě zelený, kde sis za dětství hrál."
Zámecký park (Park Boženy Němcové) v Karviné - Fryštátu.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Zámecký park (Park Boženy Němcové) v Karviné - Fryštátu.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Ten zelený rozsochatý strom v pozadí je Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba). Ginkgo biloba patří mezi nejstarší rostliny na naší planetě.  Tento strom se totiž vyznačuje mimořádnou odolností vůči klimatickým změnám a přírodním živlům, včetně ohně, několik z nich přežilo i nedaleký výbuch atomových bomb v Japonsku. Je to jediný žijící zástupce rostlinného druhu, který byl ještě donedávna považován za v přírodě dávno vyhynulý, pěstovaný pouze v kultuře. Lokalita s jeho přírodním výskytem nakonec nalezena byla. Zůstal prakticky nezměněn více než 150 milionů let (někdo dokonce tvrdí 300 000 000 let) a mohl tu růst když po této zemi běhali dinosauři.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019
Ten nejvyšší zelený strom vlevo je Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba). Ginkgo biloba patří mezi nejstarší rostliny na naší planetě.  Tento strom se totiž vyznačuje mimořádnou odolností vůči klimatickým změnám a přírodním živlům, včetně ohně, několik z nich přežilo i nedaleký výbuch atomových bomb v Japonsku. Je to jediný žijící zástupce rostlinného druhu, který byl ještě donedávna považován za v přírodě dávno vyhynulý, pěstovaný pouze v kultuře. Lokalita s jeho přírodním výskytem nakonec nalezena byla. Zůstal prakticky nezměněn více než 150 milionů let (někdo dokonce tvrdí 300 000 000 let) a mohl tu růst když po této zemi běhali dinosauři.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - ZLEVA: Alfréd Heckel ml. - Master, Filip Heckel - liška, Alfréd Heckel - spoluorganizátor a předseda jezdeckého klubu Český Těšín.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019
Slavnostní zahájení s fanfárami proběhlo v parku na louce pod zámkem Fryštát v Karviné. Návštěvníci karvinské Hubertovy jízdy mohli obdivovat nádherné české teplokrevníky, Hannoverské koně, Shetlandské poníky, jednoho chladnokrevníka - Slezského norika, koně dostihové, křížence i valachy z cca devíti jezdeckých oddílů (např. Karviná, Bohumín, Orlová, Horní Suchá, a zejména Český Těšín). Po krátkém defilé se jezdci s koňmi zhruba půl hodiny pohybovali po zámeckém parku. Postupně doklusali až do areálu Lodiček u jezera, kde odpočívali a posilnili se na další úsek trati. Diváci si mohli popovídat s jezdkyněmi, s jezdci i se štolby, podívat se zblízka na koníčky, opékat buřty, fotografovat a děti se mohly svézt na jednom z poníků. Poslední fází Hubertovy jízdy bývá hon na lišku zakončený slavnostní fanfárou a dekorováním vítěze. To vše v krásném zámeckém parku ve Fryštátu (Park Boženy Němcové, Karviná - Fryštát).
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Hubertova jízda je jezdecký sport, vycházející z tradice honu na lišku. Pořádá se na konci jezdecké sezóny, kdy si přítomní neužívají jen hon samotný, ale i jízdu podzimní krajinou. Název nese podle jména patrona lovců a jezdců sv. Huberta. Rozdíl od honu na lišku spočívá v tom, že místo pronásledované lišky je předmětem honu jezdec na koni. Ten nese liščí oháňku a podle tradice parforsních honů vede lovce nejzkušenější jezdec-master, kterého musejí všichni poslouchat. Liška může používat různé lsti a zametat stopy, po nějaké době je však lovci dostižena a její ulovení je finále Hubertovy jízdy.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Parforsní hon (z franc. par force de chiens – silou psů) byla předem připravená štvanice, kdy šlechtická společnost na koních ve volném terénu sledovala vystopovaného nebo předem odchyceného a ze schránky vypuštěného jelena prchajícího před psí smečkou, s cílem ho zcela vyčerpat a neschopného dalšího unikání zabít tesákem, nebo v pozdějších letech jen vyčerpat tak, že již nebyl schopný dalšího útěku a pak jej vrátit zpět do jeho původního prostředí. Svobodní pánové z Fryštátu, hrabata Larisch-Mönnich takové hony v minulosti s oblibou pořádali.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Zámecký park ve Fryštátu.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Zámecký park ve Fryštátu.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Zámecký park ve Fryštátu.
"Kolem hlavy mám svatozář holky od koní, 
když zavírám oči a doufám, že předhoním aspoň o kousek čas."
Devítka - Holka od koní
https://www.youtube.com/watch?v=EtJ475RbuAQ
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019
ZLEVA: Filip Heckel - liška, Alfréd Heckel - spoluorganizátor a předseda jezdeckého klubu Český Těšín.
Ten zelený strom za lišákem je Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba). Ginkgo biloba patří mezi nejstarší rostliny na naší planetě.  Tento strom se totiž vyznačuje mimořádnou odolností vůči klimatickým změnám a přírodním živlům, včetně ohně, několik z nich přežilo i nedaleký výbuch atomových bomb v Japonsku. Je to jediný žijící zástupce rostlinného druhu, který byl ještě donedávna považován za v přírodě dávno vyhynulý, pěstovaný pouze v kultuře. Lokalita s jeho přírodním výskytem nakonec nalezena byla. Zůstal prakticky nezměněn více než 150 milionů let (někdo dokonce tvrdí 300 000 000 let) a mohl tu růst když po této zemi běhali dinosauři.
Hubertova jízda 2019, Karviná - Fryštát, 12.10. 2019 - Karvinská Hubertova jízda vyvrcholila závěrečným symbolickým honem na lišku, při kterém se už žádné zvíře neštve a ani koně se bezhlavě neženou za návnadou. Kvůli bezpečnosti byl hon pojat netradičně. Organizátoři rozházeli v parku tenisové míčky a jen jeden z nich měl nápis "liška". Účastníci honu měli za úkol míček-lišku hledat. Lišku našla malá Julinka M. na poníkovi, která byla odměněna pohárem pro vítěze honu. Ze staré šlechtické tradice se zachovalo jen všechno hezké, včetně závěrečného Halali.
Vylekal ho blesk foťáku, jinak by nás dostal!
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ) - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Období

srpen 2012 až říjen 2019

Statistiky

  • 107 fotek
  • - zobrazení
  • 59 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Co mi padlo do oka XVI.
Komentáře Přidat